Call on 11sight.com

Fiat Doblo’nun Günümüze Uzanan Yolculuğu

1990’lı yıllarının sonuna doğru ortaya çıkarak kompakt sınıf ile birlikte aynı platformda geliştirilen hafif ticari araçlar üretimine başlamasıyla birlikte büyük ilgi gördü. 2000 yılına gelindiğinde ise ilk kez satışa sunulan Fiat Doblo araç kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü.

Çok beğenilen Doblo hafif ticariler sınıfında büyük ses getirdi. Hafif ticari araçların babası olarakta isimlendirilebilir. 2015 yılında tamamiyle yenilenip üçüncü nesil tasarımıyla karşımıza çıkan Doblo geniş araç kullanıcısı kitleleriyle beğenilmeye devam edilmektedir. Bursa’da bulunan Tofaş otomobil fabrikasında üretimi gerçekleştirilen Fiat Doblo uzun yıllarca yollarda kat ettiği mesafe ile gerçekten inanılmaz görülüyor.

Fiat Doblo’nun Dış Tasarımı

Üretimine başlandığı ilk yıllardaki tasarımına göre daha da agresif hatlara sahip olan Doblo dinamik ve sportif tasarımı ile ön plana çıkmaya devam ediyor. Araca ön yüzünden bakıldığında çekik gözlü duruşuyla dikkat çekiyor ve farların alt kısmına doğru uzanan ince ve uzun ızgarasıyla görünümünü tamamlıyor. Kaput üzerinde yer alan derin ve yükseltilmiş çizgiler daha güçlü ve daha heybetli yapısıyla bir otomobil görüntüsü kazandırıyor.

Fiat Doblo’ya profilden bakıldığında ise kararteristik özellikleri ile karşılaşıyoruz. Ortalama olarak 4 m uzunluğunda olan Doblo arkaya doğru giderek daralan camlar ile daha sportif bir yapıya sahip görünüyor. Üst donanım paketleriyle satışa sunulan yüksek teknolojik özellikleri araca daha şık ve prestijli bir görünüm sunuyor. Bu şık görünümü 16 inçlik işlemeli jantları tamamlıyor.

Arka tarafında kullanılan karartılmış siyah camlar ile uyumlu olarak ortaya sunduğu görümüyle göze hoş geliyor. Dikey olarak konumlandırılan stop lambaları da aracın genel tasarım karakteriyle uyumunu tamamlıyor.

Fiat Doblo’nun İç Tasarımı

İç tasarımında ilk fark yaratarak alışılmışlığın üzerine çıkarak hafif ticarilerin kokpitlerinden çok daha yüksek standartlara sahip donanım özellikleri ile karşılaşıyoruz. Özellikle de geniş ve kalabalık ailelerin tercihi olarak seçilmeye başlanan Doblo bu sebeple iç tasarımda donanım özelliklerini alışılmışlığın üzerine taşıyarak çok daha iyi bir konfor sunuyor.

Son Yazılar