Call on 11sight.com

Fiat otomotiv devinin günümüze uzanan serüveni!

Fiat, 1899 yılında İtalya’da otomobil üretim endüstrisinin doğuşunu gerçekleşti. O yıllardan günümüze uzanan yolculuğunda Fiat her bir ürettiği model ile adım adım ismini daha da ileriye taşıdı. Önce İtalya’da ve daha sonrada tüm dünya da adından çokça söz ettirmeye başladı.

Hiçbir zaman hayallerinden vazgeçmeyen Fiat her daim geleceğe inanmayı bir amaç haline getirdi. Planlandıkları hayallerde tutkularını harekete geçirerek geleceği şekillendirmeye devam ediyor.

1899 yılının aylarında İtalya’nın Turin kentinde bulunan Fiat otomobil fabrikası toplam çalışan sayısı 150 kişi ile birlikte Fiat otomobil markasının ilk modeli olacak 3 beygirlik aracının üretimini gerçekleştirdi. Fiat’ın ilk modeli olan 3 beygirlik araç için toplamda 24 adet üretildi.

İlk döneminde vermiş olduğu heyecan, tutku, bilgi birikimi ve deneyimi ile yoluna hızla devam eden Fiat sağlam temeller üzerinde durarak ve her geçen model sayısını artırarak günümüze uzanan vizyon dolu heyecanını görüyoruz.

Fiat, tutku dolu azmiyle dünya genelinde 7 adet fabrikası ve 50 binden fazla çalışan personeliyle bir dünya markası oldu. Hiçbir korku ve kaygıyı amaç edinmeyerek cesaretli ve tecrübeli duruşuyla 100 yılı aşkın süredir bir çok farklı modelin altına imzasını attı. Klasik araçlardan spor görünümlü 124 Spider modeline kadar birden çok farklı modelini kullanıcılarına sundu.

Sağlam temeller üzerine atılan yapıtaşları sayesinde bir dünya devi olan Fiat kendinden çokça söz ettirerek büyük bir azimle bir çok projesini ortaya koydu. Fiat markası olarak tüm değerlerini, tüm gelişmelerini ve tüm olaylarını derinlemesine anlatarak bir dünya devi oldu.

Otomotiv devi Fiat, Fiat Egea, Fiat Egea HB, Fiat Doblo, Fiat Fiorino, gibi birbirinden farklı sedan, hatchback, suv, cabrio, kamyonet, minibüs ve pikap modelleriyle uygun fiyat ve kaliteli sürüş deneyimi sunuyor.

Son Yazılar